Profil uživatele petnek

Profil uživatele forest Jméno
Petr
Příjmení
Nekvinda
Nick
petnek
Rok narození
1987
Bydliště
Relativně často se mění
Vztah k CNT či jiná funkce v DC komunitě
Člen CNT o.s., překladatel, autor a korektor článků, správa stránky na facebooku, twitteru a Google+, moderátor fóra, aktivní počtář, novinky a výsledky Folding@Home

Stručná charakteristika uživatele

Souhrn Překladatel popisů projektů z angličtiny, autor a korektor článků o všem možném co se týká DC, správa stránky na facebooku, twitteru a Google+, moderátor týmového fóra, sleduji a překládám novinky a výsledky na projektu Folding@Home.
Zájmy Fotografování, počítače, esoterika, astronomie, technika, geocaching, vše kolem letadel
Něco o rodině Svobodný, zadaný
Něco o kvalifikaci
a práci
Střední odborné vzdělání v oboru mechanik seřizovač (programování CNC strojů, CAD a CAM software), nyní zaměstnán jako designer pro Airbus pod českou firmou.
Motto: Žij naplno dneškem, žádné zítra už být nemusí.
DC Statistiky: systém BOINC
Folding

Otázky ohledně DC

Kdy a kde jsi se poprvé setkal s DC
Přesné datum si už bohužel nepamatuji, ale myslím, že to bylo při hledání určitého detailu o něčem ve vesmíru. To jsem narazil na projekt MilkyWay@Home. Netrvalo dlouho a našel jsem i Czech National Team.
Kdy jsi se poprvé zapojil do DC a do kterého projektu?
Ke svému prvnímu projektu jsem se připojil 28. 1. 2008. K jakému již bohužel nevím, v tento den jsem se registroval na vícero.
Jaký je tvůj celkový pohled na DC projekty a systém BOINC za dobu svého působení v komunitě počtářů DC projektů?
Dívám se na to tak, že se mohu podílet na jistém pokroku v hned několika odvětvích a pomoci přesně v takovém, se kterým sympatizuji. Nemusím k tomu být ani vědcem. Celková myšlenka DC výpočtů je výjimečná a je škoda, že se účastní jen zlomek lidí, kteří se mohou připojit.
Co tě přimělo k aktivní činnosti pro DC komunitu, tedy práci překračující rámec běžného počtáře?
Jelikož se jedná o vědecké projekty, chci o tom, co počítám, získat co nejvíce informací. Mnohdy jsem to ale v českém jazyce nenašel a tak si to musel přeložit. Byla by ale škoda nedat tyto informace k dispozici ostatním. Pak už byl jenom krůček k poznání komunity CNT na týmovém fóru a proč nepomoci v něčem, kde mohu..?
Co tě na té práci nejvíc baví?
Přínos pro druhé a pomoc v tom, v čem pomoci mohu. Sám se při tom dozvím mnoho zajímavého. To je to, co mě nejvíce oslovuje a naplňuje.
Na kolikáté příčce mezi tvými zájmy jsou DC projekty a co je na prvním místě?
Nemohu říci který je na jakém místě. Mám sice jen několik hlavních zájmů, kterým se věnuji nejvíce, ale nelze říci, který je před kterým. Jednoznačné je jen první místo, rodina a přítelkyně. Jak jsem psal dříve, mými koníčky jsou letectví, geocaching a digitální fotografie, to jsou ty pro mě nejzásadnější mimo DC. Všechny se dají krásně propojit a toho si užívám. Když už jsem v pohodě doma, věnuji podstatnou část právě DC výpočtům.
Co dle tvého názoru nejvíce brání většímu rozvoji DC výpočtů?
Podle mě je to hlavně skepse lidí k tomu, co neznají a to, že se o tom nechtějí dozvědět více. Pokud naše věc někoho zaujme, druhým kamenem úrazu je nemožnost ihned vidět výsledky a každopádně taky v případě lepších sestav nárůst výdajů za elektřinu.
Co myslíš, že je nejdůležitější udělat pro lepší osvětu v této oblasti?
DC výpočty určitě potřebují více propagovat, ukazovat jejich výsledky a vykládat je tak, aby je pochopil i běžný smrtelník. Mnoho lidí, které by výpočty zajímali, o nich vůbec nevědí a to je chyba. Právě takové potřebujeme oslovit.
Jaký je tvůj BEST DC projekt a proč.
Ze systému BOINC je to jednoznačně World Community Grid. Zabývá se projekty, které jsou velmi důležité pro lidstvo. Dalšími oblíbenými jsou POEM. Druhý zmiňovaný a několika projekty i WCG se zabývají biologií, o které si myslím, že je velmi důležitá a měla by být stále probádávána. Mimo BOINC je jasným favoritem Folding@Home. Je to také biologický projekt, který se věnuje hned několika cílům a jeho výkon a přínos je obrovský.
Jaké zaměření projektu ti dosud v nabídce schází?
Rád bych se věnoval převážně biologickým projektům. Máme tu už spoustu takových, kteří se věnují bílkovinám nebo konkrétním nemocem, ale není tu takový, který by se zabýval něčím větším, než je velikost bakterie, či viru. Uvítal bych projekt počítající něco kolem zvířat, rostlin nebo něčeho jiného, co se nevejde mezi sklíčka v mikroskopu

 


Nahoru