Zapojením do tohoto projektu můžete pomoci vědcům z The Scripps Research Institute najít lék proti viru Ebola. Pomoci můžete tím, že poskytnete nevyužitý výpočetní výkon vašeho počítače nebo také tím, že budete motivovat ostatní, aby se k projektu připojili.
Výzkumný tým můžete také podpořit tím, že přispějete na kampaň The Scripps Research Institute. Tým bude tyto darované prostředky využívat k analýze obrovského objemu dat generovaného projektem Outsmart Ebola Together a ke studiu nejslibnějších kandidátů na nové léky.


Virus Ebola je významnou celosvětovou hrozbou. Je jednou z příčin rostoucí humanitární krize v Africe. Jen v roce 2014 má na svědomí tisíce obětí.
Pokud se virus nepodaří porazit, hrozí, že se virus Ebola rozšíří natolik, že vypukne epidemie, se kterou si místní zdravotnictví nebude schopno poradit. Tím dojde k narušení obchodu a poskytování sociálních služeb, což způsobí zhoršení dobrých životních podmínek a hospodářství regionu. S rozšířením viru navíc roste riziko jeho mutace. Dlouhá doba inkubace viru a náš globální propojený moderní svět umožňují snadné šíření viru do nových geografických oblastí i přes oceán.
V současné době neexistují žádné schválené léčebné postupy nebo vakcíny proti tomuto smrtelnému onemocnění. Hledání účinného léku patří aktuálně mezi priority. Předchozí epidemie vždy skončily samovolně a nemoc vymizela z lidské populace. Rozsah epidemie od roku 2014 však hrozí, že by se mohl stát endemickou - trvale přetrvávající - metlo lidské populace v několika oblastech světa.

Projekt Outsmart Ebola Together běžící pod World Community Grid pomáhá výzkumným pracovníkům The Scripps Research Institute vyvinout účinný lék proti viru Ebola. Výpočetní výkon, který věnují dobrovolníci z World Community Grid, se využívá k testování milionů molekul potenciálních léků ve snaze najít ty, které mohou pomoci porazit tento zákeřný virus.

Zdroje: World Community Grid
Překlad: Dzordzik
Korektura: forest + JardaM


Nahoru